Nasze Materiały

W Berries&Co każdego dnia dbamy to, aby zarówno jakość naszych usług, jak i jakość materiałów, których używamy do produkcji naszej biżuterii była jak najwyższa. Nie jest nam obojętne jak wytwarzana jest biżuteria oraz skąd pochodzą nasze materiały. Kochamy naturalne surowce i kamienie, a ich etyczne pozyskiwanie jest na liście naszych priorytetów.

Złoto

Czyste złoto jest miękkie i wykonanie z niego biżuterii jest praktycznie niemożliwe. Dlatego w jubilerstwie stosuje się stopy złota z innymi metalami, które są bardziej odporne na czynniki
zewnętrzne.

W naszym asortymencie znajdziesz
produkty wykonane ze: złota 18 K - próby 750, co oznacza, że ten stop zawiera 75% czystego złota oraz złota 14 K - próby 585, co oznacza, że ten stop zawiera 58,5 % czystego złota.

Srebro

Srebro to jeden z najpopularniejszych metali szlachetnych używanych w jubilerstwie. Do produkcji biżuterii używamy srebra próby 925, czyli srebra sterlingowego (zawiera 92,5% srebra i 7,5% innych metali, zazwyczaj miedzi). Srebro, z którego wykonana jest nasza biżuteria nie zawiera niklu.

Srebro złocone

Nasze srebrne produkty poddajemy też procesowi złocenia - złocimy je grubą warstwa 18-karatowego złota, co oznacza, że ​​są one bardziej odporne na uszkodzenia.

Musisz się jednak liczyć z tym, że złocenie w wyniku codziennego użytkowania może z czasem tracić swój pierwotny blask.

Żeby przedłużyć jego trwałość, zapoznaj się z naszymi sposobami na pielęgnację. Możesz też skorzystać z naszej usługi renowacji biżuterii.

Emalia

Kusi Cię kolor? Wybierz nasze emaliowane produkty!

Emaliowanie to technika, w której
błyszcząca substancja, jest nakładana na powierzchnię metalu. Używamy zimnej emalii - takiej, która nie zwiera szkła. Ten typ jest znacznie trwalszy i odporny na odpryski, które czasami mogą wystąpić podczas codziennego noszenia.

Pielęgnacja

Zadbaj o to, aby Twoja biżuteria jak najdłużej zachowała naturalny blask.

Unikaj bezpośredniego kontaktu z perfumami, silnymi detergentami oraz kosmetykami. Zdejmuj w czasie kąpieli i mycia rąk. Nie śpij w biżuterii. Przechowuj ją w oryginalnym opakowaniu i zdejmuj w czasie każdej aktywności fizycznej.

Srebro w kontakcie z tlenem ciemnieje – to normalne. Aby przywrócić jego blask przecieraj je specjalną ściereczką do srebra.

Twoja biżuteria, zwłaszcza jeżeli ją lubisz i nosisz często, może z czasem nosić ślady zużycia. Gdy zauważysz na swojej pozłacanej biżuterii delikatne zarysowania lub ścieranie się powłoki, nie przejmuj się. To efekt działania czasu i innych naturalnych czynników związanych z użytkowaniem produktu. W każdej chwili możesz odświeżyć lub naprawić u nas swoją biżuterię. Skontaktuj się z nami.