Kilka kolczyków w uchu – trendy, inspiracje i jak je łączyć

Nie da się ukryć, że kolczyki to jeden z najczęściej wybieranych przez kobiety dodatków. Coraz większą popularnością cieszą się niestandardowe rozwiązania, a z biżuterii tworzy się przyciągające uwagę kompozycje, również na płatku ucha. Lubisz eksperymentować z biżuterią? A może szukać inspiracji? Sprawdź, jak wyróżnić się z tłumu i poznaj najnowsze trendy w noszeniu kolczyków!

Trwający trend w biżuterii – kilka kolczyków w jednym uchu

Tworzenie intrygujących kompozycji z kolczyków to jeden z wiodących trendów w 2024 roku, który pozwala na swobodne zamanifestowanie indywidualnego stylu i kreatywności. Jednym z najchętniej wybieranych jest inspirowany astronomią. Sięgając po dodatki w kształcie gwiazd, księżyca czy planet, można odwzorować w swoim looku nocne niebo. Wspaniałym uzupełnieniem są również damskie kolczyki z motywem znaków zodiaku.

Trend mix&match zachęca do łączenia różnych motywów i kształtów. Zachwycający efekt można osiągnąć bardzo łatwo. Aby stworzyć harmonijną, ale jednocześnie dynamiczną kompozycję wystarczy, że zestawisz srebrne, minimalistyczne modele, takie jak Palla Silver, z naszymi autorskimi wzorami kolczyków z emalią. Asymetryczne kolczyki dodają stylizacji świeżości i odrobiny niewymuszonej ekstrawagancji. Nosząc w prawym, jak i lewym uchu inne modele, które niekoniecznie są parą, w prosty sposób stworzysz nietuzinkową stylizację. Warto wówczas zestawiać formy, łącząc np. sztyfty z wiszącymi kolczykami. 

Pamiętaj jednak, że wybierając poszczególne modele i trendy, należy wziąć pod uwagę ich kształt oraz własny typ urody. Kobiety o owalnej twarzy mogą swobodnie dobierać ozdoby ze względu na idealne proporcje. Ostrzejsze rysy jednak wymagają złagodzenia. Z tego powodu posiadaczki kwadratowej twarzy powinny stawiać przede wszystkim na okrągłe kształty. Wiszące kolczyki sprawdzą się najlepiej w przypadku pociągłej urody.

Jak nosić kilka kolczyków w jednym uchu? Nasze inspiracje i kompozycje

Noszenie kilku kolczyków w jednym uchu otwiera praktycznie nieskończone możliwości stylizacyjne. Od delikatnych i subtelnych zestawów po wyraziste i odważne kompozycje – każda kobieta może znaleźć coś dla siebie. Poznaj nasze propozycje i zainspiruj się!

Dwa kolczyki w jednym uchu

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem przy dwóch dziurkach w uchu jest zestawienie mniejszej i większej ozdoby. Kulki na sztyfcie, takie jak kolczyki pozłacane Mini Orbs, to prawdziwy must have – współgrają ze wszystkimi modelami, dlatego nie powinno ich zabraknąć w Twojej kolekcji! Połącz je z asymetrycznymi, wiszącym kołami Hope Silver z jedną zawieszką pacyfki, a cały look nabierze wyrazistego charakteru.

Trzy kolczyki w uchu

Mając do dyspozycji trzy dziurki, można pozwolić sobie na odrobinę więcej! Opcji jest naprawdę wiele. Z jednej strony masz subtelne, dziewczęce rozwiązania, czyli np. wkrętki w tym samym stylu, a z drugiej – kontrastowe zestawienia przemyślanych form, w których pierwszoplanową rolę odgrywają wiszące koła Duo Freckles z przyciągającym uwagę jaspisem dalmatyńskim. Postawienie na biżuterię z kamieniem naturalnym to równie dobre rozwiązanie dla minimalistek – u nich świetnie sprawdzi się delikatny, odrobinę romantyczny model z kolekcji BonBon. 

Cztery kolczyki w uchu

Zestawienie czterech kolczyków wymaga uważności – nie tylko pod względem spójności, ale i wagi. Całość nie powinna obciążyć drastycznie ucha. Warto wybrać wówczas lekką, ale wciąż efektowną biżuterię dmuchaną. Drops Silver to masywne łezki, które świetnie uzupełnią się z drobnymi kulkami na sztyfcie. W takich przypadkach bardzo łatwo o wizualne przytłoczenie. Aby cztery kolczyki prezentowały się jak najlepiej na płatku ucha, wybieraj przede wszystkim bezpieczne, cienkie i delikatniejsze modele.

Dodatkowe kolczyki w uchu, ale bez dziurek – nausznice

Nausznice to doskonała propozycja, dla osób, które z różnych powodów nie chcą ponownie przekłuwać uszu, a jednocześnie pragną poeksperymentować z biżuterią. W zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać, możesz wybrać grubość i fakturę ozdoby. Jeśli lubisz klasykę postaw na uniwersalny model Midi Ring lub wersję podwójną – Double Basic Silver.

Jak dobrać dodatkowe kolczyki do tych już noszonych?

Choć nie ma ścisłych zasad dotyczących sposobu dobierania i noszenia wielu kolczyków, istnieje kilka wskazówek, które mogą pomóc w stworzeniu spójnego i atrakcyjnego looku. Minimalizm jest zawsze w modzie, ale nie bój się również dodawać kolorowych akcentów czy łączyć różnych form. Pamiętaj jednak, aby zachować ostrożność zarówno z liczbą kolczyków, jak i ich wielkością. Dziurki w uchu umieszczone zbyt blisko siebie mogą prowadzić do plątania się biżuterii, a nawet przerwania tkanki.

Element eksperymentowania z trendami i fasonami odgrywa istotną rolę w procesie poszukiwania własnego stylu. Punktem wyjścia można uczynić surowiec, kamień czy sam design, decydując się na spójne zestawienie kolczyków, lub wręcz przeciwnie – kontrastową, przełamaną innym akcentem, kompozycję. Jednym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia!