Sekret secrets

 Godziny szkiców, rozmów, przelewania wizji na karty papieru, aż do momentu, kiedy powstał projekt idealny. Idealny kształt, proporcje, forma.

To, co rodzi się w głowie, nabiera realnej postaci. Powstaje wydruk 3D, a następnie forma – „matka”. Każda szkatułka, zanim zostanie odlana ze szlachetnego metalu, jest odlewana z wosku. Ciekły wosk wtłoczony zostaje do gumowych form, które tworzone są na podstawie matki. Powstałe w wyniku tego procesu „woski” są wykorzystywane to wykonania finalnego odlewu. Woski zalewa się masą odlewniczą. Pod wpływem wysokiej temperatury w piecu, w którym zostają umieszczone, wosk topi się, pozostawiając gipsową formę. Zostaje ona wypełniona roztopionym, płynnym kruszcem.Tak powstają dwie połówki szkatułki Secrets, które w tym momencie, jak na historię o miłości przystało, zostają ze sobą połączone na wieki.W takiej surowej formie, szkatułki podlegają wielogodzinnemu procesowi szlifowania i czyszczenia.

W końcowym etapie tego procesu trafią  jubilerskie ręce – są ręcznie polerowane, dokładnie oglądane i sprawdzane pod mikroskopem. Muszą być idealne - pozbawione rysek i uszkodzeń.

Następnie szkatułki są myte w myjce ultradźwiękowej, suszone i poddane ponownemu polerowaniu. Na tym etapie każda z nich otrzymuje swój łańcuszek.

Srebrne szkatułki wyruszają w dalszą drogę – czeka je proces złocenia.

Ostatni etap, to ubranie ich w szybki i ponowne, troskliwe polerowanie.Tak powstałą szkatułkę oddajemy w Twoje ręce. Kochaj i otocz czułą opieką, a będzie Twoim wiernym towarzyszem przez długie lata.